Ceviz kabuğunun faydaları nelerdir?

Ceviz kabukları parlayan 1 cilde, parlak ve canlı saçlara, apak bencillik dişlere koruyucu olmanızı kazandıracak bileşenler içerirler. Cevizin gıda değerlerinin yanı sıra asgari kabuğu da onun kadar faydalı olmaktadır.

ceviz kabuklarının bariyerleri, fert vücudunun normal işleyişi için vazgeçilmez olan yaşlı miktarda iyot özelliğine sahiptir. İyot eksikliği tiroid bozukluğu, göğüs hastalıkları, uterus, prostat, diyabet gibi pekçok hastalığın gelişimine yolculuk açabilir. Çoğu süre iyot eksikliği umumi halsizlik, titreyen eller, terleme, sinirlilik, yüksek tansiyon ve uykusuzluk ile sonuçlanır. İyot eksikliği kart insanlar içinde hayli yaygın bir hastalıktır. Vücudun iyottan mahrum olup varolmadığını denetim etmek için, akşamdan dirseklerinize bir nicelik iyot koymak en iyisidir. Sabah, dirseklerinizde iyot yoksa, vücudunuzun iyot emmesi anlamına kazanç çünkü ehliyetli değildir. Aksine vücudunuzda ehliyetli miktarda iyot varsa, ten üzerinde iz kalır.

SAÇA PARLAKLIK VERİR

Ceviz kabuğu, tabii olarak saçı vurgulayabilen doğal 1 renklendirici olarak bilinir. Ceviz kabuğu saça sağlıklı 1 parlaklık kazandırırken saç renginizi geliştiren aşırı sayıda proteine sahiptir.

Ceviz mavi kabuğu, Bir çoğumuz cevizin faydalarını biliyoruz ve tüketiyoruz kimiz her sabah 1 avuç kimiz bir kaç sayı yiyoruz. Cevizi tatlılarımız da yemeklerimizde tere yağ ve bal ile hepimiz bir şekilde tüketiyoruz. Zihni esen tutuğunu vücut direncimizi artırdığını zeka gelişimine yarar verdiğini biliyoruz hatta ceviz içinin şeklini adam beynine benzediğini ve bunun mucizevi olarak da beyine faydalı olduğunu biliyoruz. Cevizle ilgili hemen hemen her şeyi biliyoruz. Lakin bilmediğimiz 1 şey var cevizin kabuğunun faydaları hatta cevizin kırmızı kabuğu bile faydalıdır. Omega 3 yönünden hayli faydalı olan cevizin sarı kabuğu ile sivilce kürleri yahutta saç özen maskeleri yapabilirsiniz. Bir çoğunuz taze cevizin dışında bulunmakta olan sarı kabuğu bilirsiniz elleri nasıl boyar. Dinç ceviz temizleyen kişiler mutlaka eldiven takmalıdır aksi taktirde elleri simsiyah rıza ve 1 kaç gün lekesi sonuçsuz.

Ten YAŞLANMASINI GECİKTİRİR

Ceviz kabukları cilt için en çok eksiksiz olan B vitaminleri ile doludur. B vitamini stresi yönetir ve stres seviyelerini düşürür. Yüksek stres seviyeleri kırışıklıklara katkıda bulunur ve daha hızlı yaşlanmaya uzaklık açar. B vitaminleri, E Vitamini (tabiî bir antioksidan) ile beraber stresi indükleyen serbest radikallerle savaşabilirler. Ceviz kabukları yaşlanma sürecini geciktirebilir. Bölme çevresindeki koyu halkalardan kurtulun Çekmece çevresindeki koyu halkaları gidermek için muntazam olarak bakış çevrenize ılık ceviz kabuğu suyu uygulayın. ceviz kabuğu suyundaki sakinleştirici unsur olduğundan koyu halkaların hızlı bir biçimde giderilmesine yardımcı olacaktır. Ceviz kabuğu diğer yandan cildin ışıltısını ve ışıltısını yine kazanmaya yardım etmek için gözlerdeki şişlikleri yatıştırır.

BAĞIŞIKLIĞI ARTIRIR

Ceviz kabuklarının bağışıklığı arttırdığı bilinmektedir. Ceviz kabukları içinde yer alan muafiyet sistemini sağlıklı tutmak ve birçok hastalıktan yitirmek için iyi miktarda antioksidan içerir.

SİNDİRİME Eksiksiz İrat

Ceviz kabukları hazım sistemimizin sağlığını kaybetmek için yararlı olan liflere sahiptir. Bağırsak hareketlerimizi muntazam 1 biçimde çalıştırabilmemizi sağlar. Sindirim problemlerinizi kısa zaman içinde geçirmek niyetindeysek Ceviz kabuğu suyu kullanabiliriz.

Ceviz yeşil kabuğu: pek çok sivilce ve kap lekelerine iyi gelmektedir. Cevizin sarı kabuğunun suyunu çıkartıp sivilceli yada lekeli bölgeye kulak kürdanı ile sürebilirsiniz fakat etrafa çok taşırmadan şikayetiniz olduğu böyleye yalnız sürmeye ihtimam gösterin çünkü boyayacaktır ve bu renk bir müddet çıkmayabilir. Henüz sonra leke ile birlik de boyası da yok rıza. Mucizevi 1 nebat olan cevizin yeşil kabuğu ile saçlarınıza maske yapıp hem koyu kahverengine boyaya bilirsiniz hemde parlak beyazlardan arınmış ve dökülmesi bitmiş 1 saça koruyucu ergin olursunuz. Ceviz kabuğunu kaynatıp suyu ile elâlem ve ayak tırnaklarınıza bağım yapabilirsiniz. Tırnaklarınızın kırılmadan sağlıklı 1 biçimde uzamasını sağlayacaktır.

KEPEK KARŞITI

Ceviz kabukları, paralı nemlendirme özellikleri açısından saç için bulunmaz 1 nimettir. Ceviz kabukları % 100 doğal olan kepek önleyici 1 ilaç olarak görev yapar.

Cevizin sarı kabuğu ile saça ne şekilde bakım yapılır ve boyanır. Öncelikle 1 şey belirtmeliyim Cevizin yeşil kabuğu ile kür hazırlayıp saçınıza uyguladığınızda koyu kahverengi bir renk elde edeceğiz. Ancak yavan ceviz kabuğu ile hazırladığımız kür eş tonlarda renk vermeyecektir. Dilediğiniz parlaklık da saçlara ve dökülmelere nihayet verebilirsiniz. Yeşil ceviz kabuğu ile saçlarınız her taramada tutam tutam dökülmeyecek. 10-15 adet mavi Ceviz kabuğunu bir litre su ile kaynatıp macun haline getirebilirsiniz. Arkasından içerisine bir leziz kaşığı Ceviz düşman, 1 leziz kaşığı badem düşman ekleyip saçınıza sürüyorsunuz ve yarım saat bekletiyorsunuz henüz sonra saçınızı yıkayıp kurulayabilirsiniz. İsterseniz yeşil ceviz kabuğunu 2 litre su ile kaynatırsınız.

Bu su ile saçınızı yıkayıp durulamadan bırakabilirsiniz. Havlularınızı boyayacağı için gözden çıkardığınız bir havlu kullanmalısınız. Eş işlemi susuz ceviz kabuğu ile de yapabilirsiniz tek biçimde saçlarınıza parlaklık verecek ve dökülmeyi önleyecektir. Ama cevizin yeşil kabuğu vermiş olduğu rengi veremeye bilir bu kür sayesinde beyazlarınızdan da kurtulacaksınız. Dikkat etmemiz gereken bir öbür iş ise bu kürü saçınıza uygular iken saçınızın bitimine krem sürmeniz ve elinizden geldiğince kürü teninize değdirmemeniz. Teninize değdiği sürece teninizi boyayabilir. Unutmayın sağlığımız için her şey doğada vardır yeter ki nerede ve ne kadar kullanacağımızı bilelim.