Ceviz suyu ne işe yarar nasıl yapılır?

Evde kolayca hazırlayıp derhal kullanmaya başlayabildiğimiz reçeteleri çok seviyoruz madem, bugün tekrar çokça kullanılan, bilmeyenlerinse 1 an evvel öğrenmesi gerekli olan bir saçma laf edeceğiz sizlere, ceviz suyundan.

Aromatik kokulu bir ağaç türü olan ceviz Juglans cinsine aittir, tüysü yaprakları mütekabil dizilmiş şekildedir. Varlık için faydalarıyla öne çıkarmak. Kuruyemiş olarak tüketilmesinin beraberinde suyunun da yararlı olduğu birçok illet yeralmaktadır.

Ceviz zaten bundan sonra herkesin bildiği gibi faydaları sayfalarca anlatılabilecek efsane 1 lezzet. Hatta lezzetli olan her şeyin zararlı olduğu gerçeğini de yalnız bir tanesiyle yok edecek kadar pek hoş 1 çeşni.

CEVİZ SUYUNUN HAZIRLANIŞI:

Bir litre suya tam 7-8 sayı Ceviz kırılmadan ve kabukları soyulmadan üzeri ve altı yüzyüze delinerek çaydanlığa atılır. İçerisine 2 aş kaşığı elma sirkesi veyahut üzüm sirkesi eklenir. 15 dakika kaynatılır. Elma sirkesi kaynadıktan daha sonra eklenirse henüz etkili olur. Bu nebati karışım sabah gece fakir karnına günde İki defa su bardağı ile içilir.

CEVİZ SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Ne işe yaradığını öğrenerek başlayalım: Ceviz suyunun faydaları
Gece suda bekletilmiş olan cevizin suyu sabah parasız karnına içildiğinde kolesterolü düşürür.

Ceviz suyu yada ceviz kabuğu suyu zayıflama ve kilo vermede etkili 1 formüldür. Ceviz suyu ile zayıflanacaksa Üç günlük uygulamadan daha sonra 1 hafta karşılıklı ilgi verilmelidir. Ceviz suyu hazırlamak için kullanılan cevizler yenilirse, hem iştah keser aynı zamanda zayıflamaya asistan olur.

Ceviz suyu regl sancılarına eksiksiz kazanç.

Topuk dikeni tedavisine nebati bir çözümdür.

Tiroid tedavisinde kullanılır.

İçinde barındırdığı faydalı enzimler ten lekelerine karşı bitkisel 1 tedavidir.

Ceviz yaprağı suyu ishale, bademcik iltihabına, ecnebi ayak terlemesine ve hemoroide eksiksiz kazanç.

İdrar söktürücüdür, göğüs ve nefes borusu ağrılarını giderir. Öksürüğü keser, damar ve ciğerleri kuvvetlendirir.

Altını ıslatan çocuklara eksiksiz irat. Bir litre suyun içine 20 gram Ceviz suyu eklenir ve bir çay kaşığı içirilir.

Mide, akciğer ve kanı temizler, hazmı kolaylaştır. Kabızlığa karşı faydalıdır.

Ergenlik sivilcelerine, iltihaplı egzamalara ve ayak terlemesine ceviz yaprağı suyu mükemmel kazanç.

Mideyi, karaciğeri ve kanaat temizler. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı önler. Haziran ayında toplanmış körpe yaprakları ve kabuğu kaynatılarak tüketilir.

Zararlı kolesterolü azaltıp dengelemesinden tutun da tokluk hissi sağlayarak kilo vermeye muavin olmasına değin pekçok faydası olan cevizle yaptığımız şu basit suyun da vücudumuza pekçok faydası var tabii.

İçindeki bolca protein sayesinde uzun süre doymuş tutuyor, yağ yakımını kolaylaştırıyor.
Fena kolesterolün yükselmesine engel oluyor, halihazırda yüksek olan zararlı kolesterolü düşürüyor.
Damarların tıkanmasına engel olarak can ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.
Ceviz suyunun tiroid rahatsızlığına da mükemmel geldiği biliniyor. (Fakat dikkat, tiroid, hipotiroid ve hipertiroid gibi farklı nedenlerle oluşabildiğinden konuyla ilgili kesinlikle doktorunuza danışın.)
Omega Üç yağ asitlerinin etkisiyle sinir sisteminin sıhhatli bir şekilde çalışmasına destek oluyor.
Kan şekerini dengeliyor, özellikle Tip İki diyabet rahatsızlığı olanlar için oldukça olumlu etkiler yaratıyor.
Karaciğerin sıhhatli 1 şekilde çalışmasına destek oluyor, hormonların olması gerektiği gibi salgılanmasına asistan oluyor.

Antioksidan özelliği sayesinde vücudu toksinlerden arındırıyor.

Kabızlık sorunu yaşayanları bu sorundan kurtarıyor.
Cilt ve saç sağlığını da müspet yönde etkiliyor. Daha erkli ve parlak saçlara, daha arınmış bir cilde iye olmanızı sağlıyor.

O süre ceviz suyu ne şekilde yapılıyor, ne vakit içiliyor, ne işe yarıyor 1 1 öğrenmeli!

Başından beri söylediğimiz gibi kendisi çok ama kolaylıkla bir tarif. Ondan kolayı suyu biricik başına lık diye içmek olabilir fakat, öyle diyelim.

Ceviz suyu için ihtiyacınız olan malzemeler:

1-2 Ceviz ve 1 su bardağı su (oda sıcaklığında)

Yapılışı da şöyle: Akşamdan cevizlerin kalın kabuğunu kırın, ortaya çıkan Ceviz içlerini Bir bardak suyun içine atın ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Sabah uyanır uyanmaz, ağzınızı ve dişlerinizi temizledikten sonra Ceviz suyunuzu için. İçtikten daha sonra bardakta kalan ceviz içini de afiyetle yemeyi ihmal etmeyin doğal.

Ceviz suyunu 1 seferde değil de yudum yudum içerseniz, arkasından kahvaltı yapmak için de şöyle 1 20-30 dakika beklerseniz hayli daha hızlı sonuç almaya başlayabilirsiniz.

Dişeti, boğaz, ağız ve gırtlak rahatsızlıklarında ceviz suyu kaynatılır ve gargara yapılır.

Bunları bilmeden olmaz: Ceviz suyunun 1 yan etkisi varmı?

Tarifteki gibi hazırlanan Ceviz suyu her gün bir fincan içilebilir. Demlenen Ceviz suyu birkaç gün saklanabilir.

Ceviz suyu her sabah fakir karnına içilmesi gerektiğinden aklınızda sual işaretleri kalmış olabilir, çabucak onları da yanıtlayalım. Öncelikli olarak ceviz suyunun malûm şakasız bir zararı bulunmuyor (Elbette bu, cevize, ceviz buna benzeyen ürünlere yada suya alerjiniz olmadı durumlar için geçerli).

Demlenmiş olan ceviz suyunun içerisine bir kabuk tarçın veyada birkaç adet karanfil atılarak hem şifası kuvvetlendirilebilir aynı zamanda aromatik 1 lezzet elde edilebilir.

Ama gördüğünüz gibi kolesterol ve tiroid gibi birçok şakasız ve kronik rahatsızlığa iyi geldiğinden ceviz suyu kullanmadan önce böyle bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Çünkü kolesterolün de, tiroidin de, diğer birçok hastalığın da farklı çeşitleri bulunuyor. Bununla birlikte her rahatsızlık her bünyede de aynı etkileri yaratmıyor bildiğiniz üzere. Dolayısıyla sizin, sizi ve rahatsızlığınızı en çok bilen, tanıyan doktordan alacağınız tavsiyeler bu konuda çare göstericiniz olmalı, aman diyelim.