Pedro ceviz Fidanı Siparişi ve fiyatları

Tüplü pedro ceviz fidanını Yılın 12 ayı ve belirgin köklü pedro ceviz fidanını ise her senenin kasım ayından mart ayına kadar firmamızdan satın alabilirsiniz.

Turan Fidancılık’ta ileri tarihe istediğiniz boyda açık köklü ve tüplü pedro ceviz fidanı erken siparişi de alınmaktadır. Pedro ceviz fidanı siparişlerinizde On adete 1 tane tozlayıcısı Franquette ceviz fidanı sipariş etmeniz gerekmektedir.

Pedro ceviz fidanlarımız firmamız hesabına ismine namuslu belgeli olup Turan Fidancılık 1990 senesinden günümüze ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir.

Pedro Ceviz Fidanı Meyve Özellikleri
Pedro ceviz fidanı Fransa vatandaşı orjinli güçlük bulunmakta olan bir ceviz fidanı türüdür. Ağaçlarında taraf dallarına meyve verir. Yüzde 85’lere varan meyve verimi ile pedro ceviz fidanının meyve verimi hayli yüksektir. Aleni renkli olan iç ceviz ağırlığı 6,Beş gr, dahil oranı ise %48’lere ulaşmaktadır.

Pedro Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri
Fernor bastıbacak deninen yarı dik gelişmekte olan bir ceviz ağacı türüdür. Yön dallarda salkım şeklinde parlak meyveleri oluşur. Eylül-Ekim aylarında meyve hasatına başlanır. Pedro ceviz ağacıda taç yapısı sebebi ile kısa boyludur. (bastıbacak) Daire bahçelerinizde pedro ceviz fidanını boyu itibari ile rahatlıkla ekebilirsiniz.

Pedro Ceviz Fidanı İklim İhtiyaçları
Pedro ceviz fidanının rakipleri fernor ve chandlara göre ılıman bölgelere ekilmesi önerilir. Ağacın soğuklanma ihtiyacı 400 saattir.

Pedro Ceviz Fidanı Dikimi
Fernor ceviz fidanı ülkemizin en çok güçlü yüksek bölgelerine kadar rahatlıkla ekilebilir.1800 rakıma kadar ekilebilmesi uygundur.

Fernor ceviz fidanı 4×8 ve 5×7 aralıklarla dikime uygundur. Tozlayıcısı Fernette ile beraber ekilmelidir.