Fernor ceviz fidanının tozlayıcısı olan Tüplü fernette koz fidanını Senenin 12 ayı ve engelsiz köklü fernette koz fidanını ise her senenin kasım ayından mart ayına kadar firmamızdan satın alabilirsiniz.

Turan Fidancılık’ta ileri tarihe istediğiniz boyda sarih köklü ve tüplü fernette ceviz fidanı çabuk siparişi de alınmaktadır. Fernette koz fidanlarımız firmamız hesabına ismine gerçek diplomalı olup Turan Fidancılık 1990 yılından günümüze koz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir.

Fernette Koz Fidanı Meyve Özellikleri
Fernette koz fidanın meyve ağırlığı ortalama 15 gramdır. Fernette Cevizi dahil Meyve randımanı yüzde 50’dir. Tozlayıcı olduğu halde kabuktan kolay ayrılması gerçek ceviz fidanı fernorun değerini 1 kat daha arttırmaktadır. Eylül ayında hasat edilir. Susuz veyahut ıslak olarak tüketilebilir.

Fernette Ceviz Fidanı Ağaç Özellikleri
Fernette ceviz fidanı yön dallarda verimli fernorun tozlayısı olan Fransa vatandaşı menşeili ecnebi bir aşılı koz fidanı türüdür.

Fernette Ceviz Fidanı İklim Beklentileri
Fernette ceviz fidanı kök fidanı Fernorun tüm iklim isteklerini karşılar. Fernette koz fidanı fernor gibi Soğuk iklimi seven ecnebi tür verimli koz fidanı türüdür. Fernor koz ağacı ile beraberce Mayıs ayının başında çiçek açması sebebiyle ilkbahar geç donlarından ziyan görmez. Sonbahar da ise Kasım ayının başına kadar kış dinlenmesine geçer. Bu da gıcır gıcır uzaklaştırma dalların kapanması anlamına kazanç. Bundan dolayı da gerek genç sürgünler gerekse de ağacın diğer bölgeleri güz erken donlarınından etkilenmez.

Fernette Ceviz Fidanı Dikimi
Fernette koz fidanı kök fidanı Fernor ile birlikte ülkemizin en zorlu yüksek bölgelerine kadar rahatlıkla ekilebilir.1800 rakıma kadar ekilebilmesi uygundur.

Fernette koz fidanı 4×8 ve 5×7 aralıklarla dikime uygundur.